Nasza praca: SISTEMES-LINUX

Nasza praca: SISTEMES-LINUX

Redaktor: Witam! Dziś, Naszymi gośćmi będą praktykanci Patrycja Paradowska, Daniel Kałmucki, Bartosz Kościewicz oraz Krystian Kulczycki z firmy SISTEMES-LINUX, którzy opowiedzą nam o swojej firmie.

Praktykanci: Hola!

Jakie były Wasze wrażenia przekraczając po raz pierwszy próg tej firmy? To był bardziej pewny krok czy może chwiejny?

Jak zwykle to bywa w nowym otoczeniu, każdy z nas był troszkę poza strefą komfortu ze względu na nowy kraj, język i ludzi, natomiast zostaliśmy bardzo miło przyjęci i zapoznani z otoczeniem, więc bardzo szybko mogliśmy się poczuć jak w domu.

Na czym polega Wasza praca?

Jesteśmy Informatykami, dlatego nasza praca polegała na siedzeniu przed komputerem. Dostaliśmy 5 projektów do wyboru i każdy z nas wykonywał jeden wybrany przez siebie. Pracowaliśmy w różnych formach, zaczynając od prac w arkuszu kalkulacyjnym, przechodząc przez kreatywne tworzenie układów stron Internetowych i kończąc na zaawansowanym programowaniu aplikacji na telefony mobilne.

Jakie były Wasze relacje z opiekunem praktyk?

Opiekun praktyk był bardzo miły i pomocny, gdy zwracaliśmy się z pytaniem, zawsze odpowiadał i doradzał możliwe rozwiązania. Czasami trzeba było poczekać trochę dłużej na odpowiedź, bo jak wiadomo w Hiszpanii żyjemy zgodnie z powiedzeniem: No pasa nada.

Jakie są Wasze obecne odczucia w stosunku do tej firmy?

Firma posiada szeroki wachlarz usług, dzięki czemu mieliśmy do wyboru wiele zadań z różnych dziedzin, którymi nasza firma zajmuje się profesjonalnie, więc zawsze mogliśmy liczyć na pomoc.

Czy dotychczas napotkaliście jakieś problemy podczas praktyki? Jak tak, to jakie? Chcąc rozwiązać te trudności, udaliście się po pomoc do opiekuna praktyk, kolegi, a może sami sobie poradziliście?

W sektorze IT zwykle napotyka się bardzo wiele problemów, dlatego nie ominęło też to nas, ale zawsze mieliśmy wsparcie w naszym opiekunie oraz Internecie, bo bardzo wiele problemów można rozwiązywać samodzielnie po krótkim rekonesansie forów internetowych. Problemami czasem były nie działające zaawansowane elementy CSS i HTML oraz tworzenie skomplikowanych funkcji w języku C#.

Gdybyście mieli okazję dokonać tylko jednej zmiany w firmie, co byście zmienili i dlaczego?

Niestety musieliśmy pracować zdalnie z biura Mundus, więc na pewno wolelibyśmy być na miejscu u naszego pracodawcy.

Jakich doświadczeń nabraliście podczas praktyk w tej firmie?

Praktyki na pewno nauczyły nas samodzielności oraz pracy w nowym otoczeniu. Praca z Hiszpanami pozwoliła nam usłyszeć lokalnego języka oraz poznać tutejszą kulturę. Zdobyliśmy też również bardzo wiele doświadczenia zawodowego z zakresu pisania kodu i zarządzania arkuszami kalkulacyjnymi.

Gdybyście mieli okazję ponownie zawitać do tej firmy, czy to na praktyki, czy to jako pracownicy, jaka byłaby wasza decyzja?

Prawdopodobnie byśmy się zgodzili. Praca tutaj była bardzo przyjemna i rozwijająca. Wiele się nauczyliśmy i następnym razem na pewno nie byłoby inaczej!

Jakbyście mieli polecić tę firmę komukolwiek, znajomemu, przyjacielowi, a nawet komuś z rodziny, to co byście powiedzieli? Zachęcalibyście czy raczej odradzalibyście podjęcia pracy w tej firmie?

Ciężko jest nam powiedzieć o pracy na pełen etat, bo byliśmy tutaj tylko miesiąc jako praktykanci, ale z naszego punktu widzenia jest to firma godna polecenia, świadcząca usługi na najwyższym poziomie oraz zapewniająca warunki do rozwoju.

To już było ostatnie pytanie, bardzo Państwu dziękuję za zaangażowanie w wywiad, życzę Państwu miłego dnia, do widzenia!