Szkolenie z pierwszej pomocy

25 lutego odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Od początku zajęć towarzyszyło nam hasło „Szybko, szybko… bo mamy mało czasu”. Przecież wyjazd tuż tuż 🙂

Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Niedziela, z którą większość z nas miała zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w klasie I. Okazało się, że wiele wiadomości zapamiętaliśmy z tamtego okresu.

Przypomnieliśmy sobie jak przeprowadza się RKO, jak używamy aparatu AED podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
W formie zabawy poćwiczyliśmy opatrywanie ran i skaleczeń. Zobaczyliśmy dzięki temu, że pierwszej pomocy można uczyć się grając w statki lub grę planszową.

Zajęcia odświeżyły nam wiedzę, którą już posiadaliśmy i dały nam pewność, że w stanie zagrożenia życia lub zdrowia damy sobie radę za granicą.