Szkolenie z pierwszej pomocy

„Szybko, szybko… bo mamy mało czasu! Niedługo lecicie!” – to hasło towarzyszyło nam od pierwszych minut zajęć. Dziś, 6 lutego, odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Szkolenie przeprowadziła pani Agnieszka Niedziela, z którą większość z nas miała zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w klasie I. Okazało się, że wiele wiadomości zapamiętaliśmy z tamtego okresu.

Przypomnieliśmy sobie jak przeprowadza się RKO, jak używamy aparatu AED podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
W formie zabawy poćwiczyliśmy opatrywanie ran i skaleczeń. Nie wiedzieliśmy, że pierwszej pomocy można uczyć się grając w statki lub grę planszową.

Zajęcia odświeżyły nam wiedzę, którą już posiadaliśmy i dały nam pewność, że w stanie zagrożenia życia lub zdrowia damy sobie radę za granicą.